Відділ освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради

"НОВА ДОБА" ПРО ПОДОРОЖ ДО НІМЕЧЧИНИ "РОЯЛ-ДЕНС", В.ЛЮБКА ТА В.КРАВЧЕНКО

Юні корсунські таланти вражали Європу

Один із шляхів, яким корсунські діти торують шлях до Європи – у власне майбутнє, є мистецтво. Воно об’єднує і допомагає порозумітися людям різного віку і різних національностей, прокладає мости братерства і справжньої дружби.

У цьому переконалися корсунські талановиті діти – члени хореографічних колективів «Роял-денс» та «Фієста» районного центру дитячої і юнацької творчості та дуетів Владислава Макаревича − Анастасії Твердохліб і Олександри Кравченко − Юлії Богуш. Сім днів юні танцюристи і співаки виступали в Польщі й Німеччині в рамках тристороннього проекту «Обмін молоді-2017». Разом із керівником проекту, головою благодійного фонду «Мости дружби» Ларисою Ткач та керівником «Роял-денсу» Віталієм Любком і культорганізатором Віталіною Кравченко вони вражали європейських глядачів своєю майстерністю.
Враженнями ділиться Віталіна Кравченко:

- Мистецьку подорож розпочали з німецького містечка Гердорф, що в землі Рейнланд-Пфальц. Тут дітей гостинно зустрів «Дім Конкордія» − католицький польський осередок, розташований у мальовничій долині, оточеній лісами і луками. Першого дня перебування в Німеччині діти побували на екскурсіях в містах Лімберг, Боппард та Колінз. А наступного дня давали концерт в Гердорфі. Шаленими оплесками нагороджували численні глядачі виступи танцюристів і співаків. Глядачі ніби побачили шматочок України в образах української молоді в танцях «Ой, у вишневому саду», «Зозуля», «Тільки в нас на Україні», слухаючи мелодійні пісні «За вроду дякую батькам», «А ми дівчата з України». Великий інтерес у німців викликала й виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, які діти привезли з собою. А вершиною захвату став смак українського борщу з канапками з сального паштету, яким пригощали глядачів корсунські господині. Дві концертні програми дали корсунські зірочки у Польщі. Щоразу відчували непідробний інтерес до українського мистецтва і захват майстерністю юних виконавців. Особливо теплий, домашній прийом відчули у місті-побратимі Корсуня-Шевченківського – Хойніце. Тут діти позмагалися у силі з туром, відчули себе в ролі капітана корабля та пошаманили над історією Хойніце на великому екрані в науковому центрі «Експериментаріум». А ще спробували себе в ролі юнг під час прогулянки озером на кораблі зі справжнім піратом.

У програмі перебування корсунських дітей у Хойніце було також відвідання недільної служби у католицькому храмі. Одягнені у вишиванки, діти того дня були в центрі уваги прихожан, які щиро молилися за них та за мир в Україні.
Коли вирушали додому, керівник проекту з польської сторони, завідувач відділу культури Хойніцького району Роман Гузелак, подарував кожному з українських гостей рюкзаки, повні гостинців, та запрошував приїжджати в Польщу знову.
Концертна подорож Європою не тільки збагатила світогляд наших дітей. Вони відчули, що своїм мистецтвом будують мости дружби між різними народами. А це – головне для їх майбутнього, − завершила розмову Віталіна.

Людмила Моренко« повернутися до списку подій