Відділ освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради

СТАТТЯ У "НОВІЙ ДОБІ" ПРО "ФІЄСТУ"

Десять років зростання корсунської «Фієсти»
та її керівника Жанни Лисенко

Танцювальна пара Марії Алексанової та Євгенія Квітки давно стала улюбленицею корсунської публіки.

Стрункий і мужній Женя, гнучка й пластична Маша заворожують красою і довершеністю рухів у кожному танці − чи то у ліричній композиції на сучасну українську мелодію, чи у стрімкому латиноамериканському або задерикуватому іспанському.

Заворожили вони не лише своїх земляків. Нещодавно пара повернулася з Чемпіонату України 2017 року із спортивно-бальних танців у званні віце-чемпіонів. Суворі судді оцінювали 2 програми з десяти танців, і в кожному Маша і Женя були неперевершені. У червні пара виборола також третє місце на міжнародному турнірі та чемпіонаті міста Києва. Ще раніше було багато інших перемог на всеукраїнських і міжнародних змаганнях та фестивалях. Обоє танцюристів мають звання кандидатів у майстри спорту, а Женя ще й вищу суддівську категорію.

Марія Алексанова і Євгеній Квітка − випускники Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу, які вже визначилися із своїм майбутнім: це тренерська робота у молодіжних танцювальних колективах. І звичайно ж, нова власна творча діяльність. Починали ж свій шлях на великий танцювальний паркет із звичайної сцени сільського будинку культури. Десять років тому в с. Квітки з’явилося відділення танцювального клубу «Фієста» районного центру дитячої і юнацької творчості. Із вісімдесяти школярів більше половини стали його учасниками. Спочатку «Фієста» вражала жителів села, а через пару років вийшла і на міжнародний рівень. Маша і Женя відразу вирізнялися серед інших здібних танцюристів особливою гармонійністю, відтак стали солістами, а відшліфований щоденними тренуваннями талант допоміг стати й одними з кращих в Україні.

Коли глядачі нагороджують бурхливими оплесками Машу і Женю, за кулісою сцени стримує хвилювання одна дуже важлива для них людина. Це керівник клубу «Фієста» і їхній тренер Жанна Лисенко. Усі десять років, відколи пара виступає разом, саме Жанна шліфує їхню майстерність, росте сама у професійному плані й ростить своїх вихованців.
Бог обдарував Жанну багатьма талантами. У дитинстві й юності вона під керівництвом тата-тренера займалась легкою атлетикою, мала чималі перспективи у спорті, але після травми вимушена була залишити його. Тато і спорт виховали у неї цілеспрямованість і наполегливість − і дівчина вирішила перетворити у справу свого життя інше захоплення танцями. Ідею підтримала мама, яка працює у РЦДЮТ, − так народилась «Фієста».

Жанна виявилась не тільки здібною танцюристкою, а й природженим педагогом – діти тягнуться до неї, а вона вміє розуміти їх, запалити ідеєю, налаштувати на роботу, на боротьбу і перемогу.

− Я дуже люблю свій колектив, − зізнається Жанна. − Мені подобається спостерігати, як діти ростуть, як підвищується майстерність, як вони долають невдачі й радіють успіхам. Тільки з вересня 2016 по червень 2017 року ми брали участь у 20 феєричних масових виступах зі спортивного бального танцю на обласному, українському та міжнародному рівнях. Це такі престижні фестивалі й конкурси, як «Кубок Азгарду» «Весняна феєрія», «Кубок перлини», «Ритми Києва», «Каштани Києва», «Магія танцю», «Парад надій» та інші. За 2016 рік колективу присуджена районна дитяча мистецька премія «Покоління надій в галузі «Хореографічне мистецтво», а вихованці Квітчанського відділення Марія Бурковська і Євген Побрібняк та Олександра Павленко і Нікіта Якубовський стали лауреатами премії «Майбутнє Корсунщини». Успішно виступала «Фієста» і в популярному телепроекті «Україна має талант». Разом із районною дитячою організацією «Росичі» наш клуб влаштував благодійний танцювальний фестиваль «Візерунки на Росі», у якому взяли участь більше 100 дітей з 7 районів Черкащини. У цьому році ми поставили мюзикл «Весна у твоєму серці» − це перша спроба створити театралізоване дійство.

Кілька днів тому танцювальний клуб «Фієста» був представлений 10 парами на Міжнародному фестивалі спортивного бального танцю «International dance festival «Blak Sea Open Cup-2017» у м.Одесі. На участь у ньому подали понад 1 700 заявок, тому конкуренція була дуже сильною. Наші танцюристи продемонстрували й майстерність, і силу волі: завоювали 2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові нагороди. Дуже рада за всіх своїх вихованців.

Маша і Женя – моя особлива гордість. Радію за їхні перемоги й не перестаю повторювати обом: працюйте, працюйте і працюйте. Свої здібності слід «експлуатувати» на повну, а без праці успіх неможливий. Заняття спортивним бальним танцем у всіх дітей виховує дисципліну, силу волі, цілеспрямованість, здатність боротися – ці якості у житті дуже важливі.

Хочу особливо підкреслити, що колектив «Фієсти» своїми успіхами завдячує підтримці Петра Петровича Євича, генерального директора ТОВ «АгроРось». Він наш головний вболівальник, суворий критик і щедрий помічник. Він облаштував у Квітках тренувальний танцювальний зал, забезпечує пошиття костюмів та матеріальну підтримку поїздок на різні фестивалі й конкурси. Тому свої успіхи присвячуємо насамперед Петру Петровичу.

Взимку танцювальному клубу «Фієста» виповнюється 10 років. Будемо готувати місту щось цікаве, − загадково і трохи лукаво посміхається Жанна наприкінці розмови.

Я ж ловлю себе на думці, що ця молоденька тендітна дівчина вже зробила для слави рідного міста більше, ніж дехто з сивинами. І зараз часу не марнує: щодня репетиції, тренування, адже зроблена заявка на участь у престижному міжнародному святі танцю «Fridom to dance» у серпні, є мрія і в Європі себе показати… Високий професійний рівень самої Жанни засвідчує той факт, що цього року вона одержала міжнародну тренерську ліцензію та міжнародну суддівську категорію. Тому й секунди не сумніваюсь, що її вихованці з маленького провінційного села Квіток здолають не один танцювальний олімп. І в Україні, і в Європі. Таланти, помножені на працелюбність, − гарантія цього.

Людмила Моренко« повернутися до списку подій