Відділ освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради

"Нова доба" про відкриття теплиці

 

 

У Корсуні-Шевченківському для навчання дітей відкрили сучасну теплицю  Нещодавно в Корсунь-Шевченківському районному    центрі дитячої та юнацької творчості трапилася приємна подія – тут повністю оновили теплицю площею 300 квадратних метрів. Для вихованців Центру – це традиційно один із найзатишніших і наймальовничіших куточків. Проте, збудоване ще в далекому 1989 році, приміщення було в аварійному стані й потребувало нагального ремонту.
І ось за сприяння народного депутата Геннадія Борисовича Бобова було отримано субвенцію з держбюджету та проведено всі необхідні роботи з реконструкції.
– Усі ці роки теплиця була невід’ємною частиною навчального процесу для вихованців відділу еколого-натуралістичної роботи. Нам удалося зібрати близько 200 тропічних та субтропічних різновидів рослин. Та й для дітей це був улюблений куточок, де літо панувало цілий рік, – розповідає завідувач теплиці Людмила Шкребтієнко. – Сумно було дивитися як із плином часу це унікальне та єдине в районі місце занепадає. Хотілося врятувати багаторічні надбання і зберегти для наших діток навчальну базу. 
Від довготривалого використання вся цокольна частина теплиці потребувала відновлення. Металева конструкція повністю вкрилася корозією. На окремих ділянках почало просідати скло, що вже несло загрозу життю для працівників і дітей. Вийшла з ладу й опалювальна система, власне, як і вентиляція та освітлення. 

У Корсуні-Шевченківському для навчання дітей відкрили сучасну теплицю


– Словом, приміщення потребувало капітального ремонту. Тож взялися за виготовлення проектно-кошторисної документації, – розповідає директор Центру дитячої та юнацької творчості Тетяна Фурса. – Отримавши необхідні документи, були готові до початку роботи, справа лишалася за «малим» – потрібно було десь роздобути гроші. У 2016 році, за сприяння народного депутата України Геннадія Борисовича Бобова, було отримано субвенцію з державного бюджету місцевому бюджету на загальну суму 2 млн 200 тис. грн на капітальний ремонт теплиці еколого-натуралістичного відділу. І вже з жовтня того ж року розпочалася реконструкція та ремонт усіх приміщень і навчальних кабінетів, – відзначає Тетяна Петрівна. – Нам вдалося оновити все: від каркасів, освітлення й підігріву до структури ґрунтів. А відтак, створили єдину в районі структуру, яка дозволить учням більш широко познайомитися з видами рослин, а педагогам – якісно і ефективно проводити навчальну та позакласну роботу з біології, екології, хімії.
Тепер у Центрі мріють зібрати рідкісну колекцію рослин, яка буде унікальним оазисом для учасників навчально-виховного процесу. Відтак, учні протягом року зможуть учитися розмножувати, пересаджувати, обрізати, прищеплювати, поливати та підживлювати рослини, робити дослідження в умовах закритого ґрунту.
– А ще учні матимуть змогу вирощувати городні культури для шкільних їдалень, а найголовніше – набувати корисних знань і навичок, які неодмінно стануть у нагоді в дорослому житті. І хто знає, можливо стануть основою майбутньої професії, – відзначає Тетяна Петрівна. 
У відділі еколого-натуралістичної роботи задіяно 10 працівників. Займаються у відділі понад 300 маленьких корсунців – вихованців гуртків «Юні квітникарі», «Дивосвіт», «Юні натуралісти». 

– Навіть узимку, попри те, що за вікном сніг і морози, у нас ростуть і квітнуть різнокольорові пеларгонії, хризантеми, лимонники, гранати, інжир. Учні гуртків залюбки працюють у теплиці і одночасно відпочивають, – підсумовує Тетяна Фурса. – Нам пощастило, що все це вдалося зберегти.
І завдяки турботі народного депутата теплиця відкрила для дітлахів свої двері на початку нового навчального року. 
– Ми щиро дякуємо депутату Верховної Ради Геннадію Борисовичу Бобову, який доклав чимало зусиль до такої хорошої справи. Дякуємо за підтримку, небайдужість до виховання та навчання покоління, що зростає. Адже діти – майбутнє нації, наше з Вами майбутнє. І яким воно буде, залежить саме від сьогоднішніх школярів, від їхнього світосприйняття, від того, якими ми їх виховаємо.

 


« повернутися до списку подій