A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради

Видавнича діяльність

У своїй книзі «Поради колезі, народжені в школі над Россю» відомий  вітчизняний педагог-академік із корсунського села Сахнівки О.А.Захаренко писав: «Життя школи – то маленька історія держави, суспільства, в якому стались великі зміни. Не відставати ж освітянській установі. Школа, хоч трохи, та має бути попереду розвитку суспільства і показувати шлях людству в часі і просторі». Саме ці настанови мудрого вчителя є лейтмотивом діяльності двох закладів Корсунь-Шевченківщини, які в 2010 році визнані кращими школами району, Корсунь-Шевченківської гімназії та Зарічанського навчально-виховного комплексу. Цими ж словами відкривається й методичний посібник «Школи року-2010. Узагальнений досвід діяльності Корсунь-Шевченківської гімназії та Зарічанського навчально-виховного комплексу», укладений методистом райметодкабінету В.О.Метелицею. На 200 сторінках посібника подано досвід діяльності названих колективів з усіх напрямків: навчально-виховного процесу, забезпечення кадрами, удосконалення методичної підготовки педагогів, створення навчально-матеріального середовища, різноманітної позаурочної роботи, учнівського самоврядування, педагогізації батьків, залучення громадськості до вирішення шкільних проблем, родзинок закладів, управління життєдіяльністю колективів. Книга ілюстрована світлинами життя гімназії та навчально-виховного комплексу, що дає можливість читачеві здійснити невеличку екскурсію ними. Матеріали можуть бути використанні будь-яким загальноосвітнім закладом, який надає освітні послуги населенню, зокрема дітям.


Щороку, по закінченні навчального процесу, підбиваються підсумки діяльності колективів  освітніх закладів району. Одним із найурочистіших заходів того аналізу є вшанування переможців та призерів обласних та всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, спортивних першостей та чемпіонатів. Проходять вони з присутність перших керівників району, учням і їхнім наставникам вручають грамоти, дипломи та цінні подарунки. Призери всеукраїнських олімпіад і конкурсів-захистів отримують право на щомісячні стипендії упродовж навчального року, їхні наставники одержують грошову премію в розмірі місячного окладу. А редакційно-видавничий відділ готує призерам спеціальну кольорову брошуру «Юна наукові та спортивні таланти Корсунь-Шевченківщини» з переліком досягнень учнів і їхніх думок з певної суспільної проблеми. Цьогоріч таких особливих талантів у районі 40, про кожного подана коротка особистісна характеристика, перелік досягнень у навчальному році, думки з теми «Я – в проекті «Майбутня Україна» і, звичайно ж, світлини учнів з їхніми наставниками.                 


Збірник нарисів про колишніх передових керівників освітньої галузі району «Подвижники освіти Корсунь-Шевченківщини» із серії «Педагогічне сузір’я Корсунщини». В збірнику в яскравому художньо-публіцистичному стилі викладено основні засади успішної діяльності на ниві районної освіти 29 керівників: завідувачів відділом освіти Гната Івановича Ковтуновича та Анатолія Дмитровича Щербини,  голови райкому профспілки працівників освіти Марії Петрівни .Чалої, завідувачки райметодкабінетом Ольги Дорофіївни Киби, методиста райметодкабінету Василя Івановича Дремлюка, директорів шкіл Олександра Антоновича Захаренка, Макара Матвійовича Аврамченка, Галини Дмитрівни Артикули, Дмитра Микитовича Бондеренка, Володимира Васильовича Вовчанівського, Миколи Тодосійовича Ворошила, Марії Петрівни Гриценко, Ірини Степанівни Забрейко, Алли Олексіївни Калініченко, Ольги Михайлівни Костенко, Петра Юхимовича Малюги, Володимира Олександровича Метелиці, Маріїі Степанівни Моргуненко, Михайла Денисовича Мороза, Лідії Олександрівни Островської, Петра Івановича Паливоди, Анатолія Федосійовича Пруса, Дмитра Павловича Селіванова, Панаса Івановича Сокирка, Петра Захаровича Сокирка, Івана Івановича Хащевацького, Марії Миколаївни Царенко, Миколи Матвійовича Чхала, Станіслава Микитовича Яценка, завідувачки міської дошкільної установи Марії Павлівни Гнатченко.   Перед вами книга, що натхненно розповідає про невтомних будівничих освіти Корсунь-Шевченківщини, для яких школа, діти - то водночас їх свято і будні. Кожен із них мав власний стиль, неповторний почерк діловитості, творчості і професіоналізму. Проте всіх їх об'єднує невтомне прагнення дарувати радість дітям, створити для них у стінах школи неповторний світ, у якому кожен осягає щастя бути Людиною, щастя свого існування на землі. Загальновідомим є твердження, що сад не дасть врожаю, якщо не подбає садівник. Створені ними школи, талановито сформовані колективи вчителів - то їх дивовижний квітучий сад, який вони зростили своєю одержимістю. Кожне ім'я в цій книзі - то незаперечний авторитет, неоціненний досвід і надихаючий приклад для наслідування». Нариси подані з портретами педагогів та світлинами, що відображають найяскравіші моменти їх праці.


«П’ятиріччя добротворення в навчально-виховних закладах Корсунь-Шевченківщини» - під такою назвою узагальнено звіт про добротворчу діяльність колективів навчально-виховних закладів району та первинних організацій Спілки дитячих та юнацьких організацій Корсунщини «Росичі» за 2006-2010 роки. У ньому представлено широку панораму досягнень шкільних колективів у рухові за утвердження і розвиток ідей гуманістичної педагогіки добротворення педагога-новатора, академіка АПН України, народного вчителя, директора Сахнівської середньої школи О.А.Захаренка. Особливого розмаху рух набрав із 2006р., коли юні добротворці з усіх навчально-виховних закладів району зібралися на батьківщині добротворення – с.Сахнівці на свій перший зліт. Там вони виробили напрямки руху (їх назвали номінаціями), окреслили програму дій і форми звітності перед громадськістю.  Гаслом руху стали слова «Твори добро, бо ти – Людина», а головним завданням - реалізація Програми добротворення, активне формування в учнів позитивної мотивації до здорового способу життя та поваги до загальнолюдських цінностей на основі впровадження гуманістичної педагогіки добротворення О.А.Захаренка. Змагалися юні добротворці з таких номінацій:

"До нової якості шкільної освіти”,

"Творення шкіл краси, радості, творчості”,

"Кращий волонтерський загін”,

"Школа сприяння здоров’ю”,

"Творчо обдарована дитина”,

"Краща класна програма добротворення”,

"Живи, книго!”,

"Кращий плакат "Ми – за здоровий спосіб життя!”,

"Найважливіша справа року навчального закладу”.

Звіт ілюструють таблиці, схеми, світлини, що відображають різнобічну діяльність юних корсунських добротворців.


Щороку в лютому-березні, починаючи з 2003р., в навчально-виховних закладах району проходять захаренківські читання, на яких педагоги спільно з учнями та батьківською громадськістю вивчають і обговорюють педагогічну спадщину О.А.Захаренка, накреслюють плани і напрямки втілення його гуманістичних ідей у практику. Допомагають краще осмислити велич діянь і думок  педагога-новатора, академіка із Сахнівки не лише його твори, а й книги про нього та його діяльність. За останні два роки цих книг побільшало. Торік у школах області з’явилася «Повість про Олександра Захаренка» Г.В.Суховершка. Свій внесок зробив і наш видавничий центр: вийшов друком збірник статей та спогадів про Олександра Антоновича «Великий Добротворець». Про нього як людину, педагога, науковця, керівника, громадського і державного діяча розповідають обласні та районні керівники освітянської галузі, дружина, син, брат, колишні однокурсники, колеги із Сахнівської школи і ті, хто тісно співпрацював, знав і спілкувався з корифеєм сучасної вітчизняної педагогіки. Книга викликала жвавий інтерес, її має кожен навчально-виховний заклад району і багато закладів Черкащини. В ній є не лише нариси, а й світлини, які показують Олександра Антоновича у різні момент и його бурхливої діяльності.

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень